23.03.2019 
Menu
ZaujímavéPrihlásenie

Zabudli ste heslo?
Počítadlo
707933
On line

SEMINÁR PRE UČITEĽOV Tlačiť E-mail

Učiť sa, učiť sa, učiť sa

Táto myšlienka je stále platná a keď si ju aplikujeme na životný cyklus, tak prvé učenie-vedomosti získavame od svojich rodičov, potom nasleduje formálne vzdelávanie na všetkých stupňoch škôl a ostatné, ale nie posledné učenie, je celoživotné vzdelávanie získavané informálne ale aj neformálne.

Prepojenie praxe so školou je nielen potrebné, ale pri rýchlosti akou prichádzajú nové technológie a novinky do praxe aj nevyhnutnosťou, ak sa príprava žiakov nemá vzdialiť od reality. Pedagóg je ten čo nové poznatky odovzdáva študentom ako prvý. Ako ale získať najnovšie informácie? Jednou z foriem je spolupráca so zamestnávateľmi, ktorí si uvedomujú, že len kvalitne pripravený absolvent sa rýchlo zapojí do výrobnej praxe.

Stredná odborná škola polygrafická v Bratislave v spolupráci s členmi Zväzu polygrafie na Slovensku zorganizovala v prvý deň prázdnin, 1. júla 2015, seminár pre svojich pedagógov na aktuálne témy. Učitelia si mohli vypočuť prednášky od popredných predstaviteľov polygrafických firiem ako sú výrobca špičkových tlačových strojov Heidelberg, výrobca a dodávateľ chémie a prípravkov pre tlač Botcher a dodávateľ riešení pre Packaging a prípravu tlače M&P. Aktívnou formou otázok na prednášajúcich sa mohli poslucháči dozvedieť najnovšie trendy z oblasti polygrafie a doplniť si svoje vedomosti, ktoré určite zúročia po prázdninách pre svojich študentov. Na záver sa uskutočnila exkurzia pedagógov do tlačiarne Kasico.

Táto forma získavania informácii priamo od zdroja je zárukou, že polygrafický dorast nestratí kontakt s výrobnou praxou. Už teraz sa pripravujú nové témy, ktoré chceme v spolupráci škola a zamestnávatelia realizovať na Strednej odbornej škole polygrafickej v Bratislave.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Posledná úprava ( 09.07.2015 )
 
< Predchádzajúca   Ďalšia >