23.03.2019 
Menu
ZaujímavéPrihlásenie

Zabudli ste heslo?
Počítadlo
707921
On line
Práve je pripojených:
1 Hosť

Aktuality

Populárne
Najnovšie
POLYGRAFICKÁ ŠTATISTIKA Tlačiť E-mail

Vážení kolegovia a kolegyne v tlačiarňach,

Zväz polygrafie na Slovensku prichádza s iniciatívou napomôcť vám pri získavaní informácií za našu branžu. Ako sami viete, nedostatok informácií v mnohých prípadoch sťažuje rozhodovací proces predovšetkým pri strategických rozhodnutiach. Tento nedostatok pociťujeme aj v polygrafii. Preto sme sa rozhodli spracovávať súhrnné ekonomické ukazovatele za polygrafický priemysel, ktoré by raz za štvrťrok mapovali situáciu v odvetví. K tomu je ale potrebná spolupráca všetkých, ktorí sa chcú podieľať na budovaní tejto informačnej databázy.

Preto si vás dovoľujeme osloviť na spoluprácu pri vytváraní tohto informačného nástroja. V prílohe nájdete tlačivo „Podklady k súhrnnému štatistickému zisťovaniu za polygrafický priemysel“, ktorý budeme na úrovni zväzu polygrafie raz za štvrťrok spracovávať do súhrnných prehľadov za celú našu branžu. Pre vaše uľahčenie sme pri navrhovaní ukazovateľov do tlačiva vychádzali z mesačných výkazov Priem 1-12, ktoré organizácie zasielajú Štatistickému úradu SR. Údaje budeme na úrovni zväzu spracovávať do súhrnných štvrťročných prehľadov, ktoré budete môcť využiť na svojej úrovni. Samozrejme súhrnné ukazovatele za branžu budú poskytované len tým organizáciám, ktoré do databázy prispejú. Veríme, že do prehľadov sa zapojí čo najširšia polygrafická komunita (členovia aj nečlenovia zväzu polygrafie), aby súhrnné výsledky odrážali čo najvernejšie situáciu v našom priemysle. Vyplnené tlačivá (tabuľky) sa budú zasielať vždy do 8. kalendárneho dňa po uplynutí daného štvrťroku elektronickou poštou na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť.

Teda do 8. apríla za 1. štvrťrok, do 8. júla za 2. štvrťrok, do 8. októbra za 3. štvrťrok a do 8. januára nasledujúceho roka za 4. štvrťrok.

Veríme, že táto naša iniciatíva vás osloví a v konečnom dôsledku vám prinesie prospech.

S úctou

Peter B l u b l a

Zväz polygrafie na Slovensku

 

Podklady k súhrnnému štatistickému zisťovaniu za polygrafický priemysel

 

Posledná úprava ( 30.09.2015 )
 
Ďalšia >